- Loyal
- 16015
16015 Bearing | Loyal
| 16015 interchange NTN-SNR 16015 | |
| 16015 cross reference NTN-SNR 16015 | |
| 16015 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 16015 |
| D | 115,000 mm |
| d | 75,000 mm |
| B | 13,000 mm |
| C | 13,000 mm |
| Size (mm) | 75x115x13 |
| Width (mm) | 13,000 |
| Bearing number | 16015 |
| Bore Diameter (mm) | 75,000 |
| Outer Diameter (mm) | 115,000 |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



16015 PDF download