- Loyal
- 61936M
61936M Bearing | Loyal
| 61936M interchange SIGMA 61936M | |
| 61936M cross reference SIGMA 61936M | |
| 61936M Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 61936M |
| D | 250 mm |
| d | 180 mm |
| B | 33 mm |
| C | 33 mm |
| Size (mm) | 180x250x33 |
| Width (mm) | 33 |
| Bearing number | 61936M |
| Bore Diameter (mm) | 180 |
| Outer Diameter (mm) | 250 |
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



61936M PDF download