- Loyal
- 61934
61934 Bearing | Loyal
| 61934 interchange SIGMA 61934 | |
| 61934 cross reference SIGMA 61934 | |
| 61934 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 61934 |
| D | 230 mm |
| d | 170 mm |
| B | 28 mm |
| C | 28 mm |
| Size (mm) | 170x230x28 |
| Width (mm) | 28 |
| Bearing number | 61934 |
| Bore Diameter (mm) | 170 |
| Outer Diameter (mm) | 230 |
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



61934 PDF download