- Loyal
- 61930
61930 Bearing | Loyal
| 61930 interchange SIGMA 61930 | |
| 61930 cross reference SIGMA 61930 | |
| 61930 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 61930 |
| D | 210 mm |
| d | 150 mm |
| B | 28 mm |
| C | 28 mm |
| Size (mm) | 150x210x28 |
| Width (mm) | 28 |
| Bearing number | 61930 |
| Bore Diameter (mm) | 150 |
| Outer Diameter (mm) | 210 |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



61930 PDF download