- Loyal
- NA5916
NA5916 Bearing | Loyal
| NA5916 interchange ISO NA5916 | |
| NA5916 cross reference ISO NA5916 | |
| NA5916 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NA5916 |
| d | 80 mm |
| D | 110 mm |
| B | 40 mm |
| C | 40 mm |
| Fw | 90 mm |
| Size (mm) | 80x110x40 |
| Width (mm) | 40 |
| Bearing number | NA5916 |
| Bore Diameter (mm) | 80 |
| Outer Diameter (mm) | 110 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



NA5916 PDF download