- Loyal
- KLNJ7/8
KLNJ7/8 Bearing | Loyal
| KLNJ7/8 interchange RHP KLNJ7/8 | |
| KLNJ7/8 cross reference RHP KLNJ7/8 | |
| KLNJ7/8 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KLNJ7/8 |
| D | 47,625 mm |
| d | 22,225 mm |
| B | 9,525 mm |
| C | 9,525 mm |
| Weight | 0,078 Kg |
| Size (mm) | 22.225x47.625x9.525 |
| Width (mm) | 9,525 |
| Bearing number | KLNJ7/8 |
| Bore Diameter (mm) | 22,225 |
| Outer Diameter (mm) | 47,625 |
| (Grease) Lubrication Speed | 14800 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 12 kN |
| Basic static load rating (C0) | 6,4 kN |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8



KLNJ7/8 PDF download