- Loyal
- KLNJ1-2RS
KLNJ1-2RS Bearing | Loyal
| KLNJ1-2RS interchange RHP KLNJ1-2RS | |
| KLNJ1-2RS cross reference RHP KLNJ1-2RS | |
| KLNJ1-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KLNJ1-2RS |
| D | 50,8 mm |
| d | 25,4 mm |
| B | 12,7 mm |
| C | 12,7 mm |
| Weight | 0,112 Kg |
| Size (mm) | 25.4x50.8x12.7 |
| Width (mm) | 12,7 |
| Bearing number | KLNJ1-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 25,4 |
| Outer Diameter (mm) | 50,8 |
| Basic dynamic load rating (C) | 11,8 kN |
| Basic static load rating (C0) | 7,2 kN |
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



KLNJ1-2RS PDF download