- Loyal
- 946D/932+Y9S-932
946D/932+Y9S-932 Bearing | Loyal
| 946D/932+Y9S-932 interchange Timken 946D/932+Y9S-932 | |
| 946D/932+Y9S-932 cross reference Timken 946D/932+Y9S-932 | |
| 946D/932+Y9S-932 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 946D/932+Y9S-932 |
| D | 212,725 mm |
| d | 107,95 mm |
| T | 142,875 mm |
| B | 152,4 mm |
| R | 3,3 mm |
| r | 3,3 mm |
| Size (mm) | 107.95x212.725x142.875 |
| Width (mm) | 142,875 |
| Bearing number | 946D/932+Y9S-932 |
| Bore Diameter (mm) | 107,95 |
| Outer Diameter (mm) | 212,725 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8



946D/932+Y9S-932 PDF download