- Loyal
- 16014ZZ
16014ZZ Bearing | Loyal
| 16014ZZ interchange Loyal 16014ZZ | |
| 16014ZZ cross reference Loyal 16014ZZ | |
| 16014ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 16014ZZ |
| D | 110 mm |
| d | 70 mm |
| B | 13 mm |
| C | 13 mm |
| Size (mm) | 70x110x13 |
| Width (mm) | 13 |
| Bearing number | 16014ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 70 |
| Outer Diameter (mm) | 110 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



16014ZZ PDF download