- Loyal
- 331293
331293 Bearing | Loyal
| 331293 interchange SKF 331293 | |
| 331293 cross reference SKF 331293 | |
| 331293 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 331293 |
| D | 115 mm |
| d | 75 mm |
| T | 31 mm |
| B | 31 mm |
| Size (mm) | 75x115x31 |
| Width (mm) | 31 |
| Bearing number | 331293 |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 115 |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



331293 PDF download