- Loyal
- 33124 A
33124 A Bearing | Loyal
| 33124 A interchange Loyal 33124 A | |
| 33124 A cross reference Loyal 33124 A | |
| 33124 A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 33124 A |
| D | 200 mm |
| d | 120 mm |
| T | 62 mm |
| B | 62 mm |
| C | 48 mm |
| a | 47,8 mm |
| Weight | 7,8435 Kg |
| Size (mm) | 120x200x62 |
| Width (mm) | 62 |
| Bearing number | 33124 A |
| Bore Diameter (mm) | 120 |
| Outer Diameter (mm) | 200 |
| (Grease) Lubrication Speed | 1800 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 462 kN |
| Basic static load rating (C0) | 785 kN |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



33124 A PDF download