- Loyal
- 33124
33124 Bearing | Loyal
| 33124 interchange ISO 33124 | |
| 33124 cross reference ISO 33124 | |
| 33124 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 33124 |
| D | 200 mm |
| d | 120 mm |
| T | 62 mm |
| B | 62 mm |
| C | 48 mm |
| a | 47,8 mm |
| Size (mm) | 120x200x62 |
| Width (mm) | 62 |
| Bearing number | 33124 |
| Bore Diameter (mm) | 120 |
| Outer Diameter (mm) | 200 |
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



33124 PDF download