- Loyal
- 33124
33124 Bearing | Loyal
| 33124 interchange CYSD 33124 | |
| 33124 cross reference CYSD 33124 | |
| 33124 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 33124 |
| D | 200 mm |
| d | 120 mm |
| T | 62 mm |
| B | 62 mm |
| C | 48 mm |
| Weight | 7,68 Kg |
| Size (mm) | 120x200x62 |
| Width (mm) | 62 |
| Bearing number | 33124 |
| Bore Diameter (mm) | 120 |
| Outer Diameter (mm) | 200 |
| (Grease) Lubrication Speed | 1600 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 448 kN |
| Basic static load rating (C0) | 778 kN |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8



33124 PDF download