- Loyal
- 33122/DF
33122/DF Bearing | Loyal
| 33122/DF interchange ISB 33122/DF | |
| 33122/DF cross reference ISB 33122/DF | |
| 33122/DF Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 33122/DF |
| D | 180 mm |
| d | 110 mm |
| T | 112 mm |
| Weight | 11,5 Kg |
| Size (mm) | 110x180x112 |
| Width (mm) | 112 |
| Bearing number | 33122/DF |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 180 |
| (Grease) Lubrication Speed | 3060 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 614,46 kN |
| Basic static load rating (C0) | 1225 kN |
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16



33122/DF PDF download