- Loyal
- 33122-N11CA-A110-130
33122-N11CA-A110-130 Bearing | Loyal
| 33122-N11CA-A110-130 interchange FAG 33122-N11CA-A110-130 | |
| 33122-N11CA-A110-130 cross reference FAG 33122-N11CA-A110-130 | |
| 33122-N11CA-A110-130 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 33122-N11CA-A110-130 |
| m | 11,4 kg / Weight |
| D | 180 mm |
| e | 0,42 |
| A | 26 mm |
| d | 110 mm |
| 2T | 112 mm |
| 2B | 112 mm |
| Size (mm) | 110x180x112 |
| Width (mm) | 112 |
| Cr | 630000 N / Dynamic load rating (radial) |
| Y2 | 2,4 |
| Y1 | 1,61 |
| Y0 | 1,58 |
| nG | 3650 1/min |
| nB | 2050 1/min / Reference speed |
| Cur | 146000 N / Fatigue limit load, radial |
| C0r | 1260000 N / Static load rating (radial) |
| Bearing number | 33122-N11CA-A110-130 |
| rb max | 2 mm |
| Da min | 155 mm |
| Da max | 170 mm |
| Ca min | 9 mm |
| da max | 121 mm |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 180 |
| r3, 4 min | 2 mm |
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8



33122-N11CA-A110-130 PDF download