- Loyal
- 33122 A
33122 A Bearing | Loyal
| 33122 A interchange Loyal 33122 A | |
| 33122 A cross reference Loyal 33122 A | |
| 33122 A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 33122 A |
| D | 180 mm |
| d | 110 mm |
| T | 56 mm |
| B | 56 mm |
| C | 43 mm |
| a | 44 mm |
| Weight | 5,598 Kg |
| Size (mm) | 110x180x56 |
| Width (mm) | 56 |
| Bearing number | 33122 A |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 180 |
| (Grease) Lubrication Speed | 2000 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 369 kN |
| Basic static load rating (C0) | 634 kN |
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



33122 A PDF download