- Loyal
- 33122
33122 Bearing | Loyal
| 33122 interchange ISO 33122 | |
| 33122 cross reference ISO 33122 | |
| 33122 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 33122 |
| D | 180 mm |
| d | 110 mm |
| T | 56 mm |
| B | 56 mm |
| C | 43 mm |
| a | 44 mm |
| Size (mm) | 110x180x56 |
| Width (mm) | 56 |
| Bearing number | 33122 |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 180 |
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8



33122 PDF download