- Loyal
- 33122
33122 Bearing | Loyal
| 33122 interchange CYSD 33122 | |
| 33122 cross reference CYSD 33122 | |
| 33122 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 33122 |
| D | 180 mm |
| d | 110 mm |
| T | 56 mm |
| B | 56 mm |
| C | 43 mm |
| Weight | 5,5 Kg |
| Size (mm) | 110x180x56 |
| Width (mm) | 56 |
| Bearing number | 33122 |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 180 |
| (Grease) Lubrication Speed | 1800 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 372 kN |
| Basic static load rating (C0) | 638 kN |
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



33122 PDF download