- Loyal
- 100NNU68210
100NNU68210 Bearing | Loyal
| 100NNU68210 interchange KOYO 100NNU68210 | |
| 100NNU68210 cross reference KOYO 100NNU68210 | |
| 100NNU68210 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 100NNU68210 |
| B | 210 mm |
| d | 500 mm |
| D | 680 mm |
| Fw | 547 mm |
| db min | 552 mm |
| Weight | 225 Kg |
| r min. | 5 mm |
| da max | 542 mm |
| ra max. | 4 mm |
| da min. | 520 mm |
| Da max. | 660 mm |
| Size (mm) | 500x680x210 |
| Width (mm) | 210 |
| Bearing number | 100NNU68210 |
| Bore Diameter (mm) | 500 |
| Outer Diameter (mm) | 680 |
| Basic dynamic load rating (C) | 3810 kN |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



100NNU68210 PDF download