- Loyal
- L-730
L-730 Bearing | Loyal
| L-730 interchange NMB L-730 | |
| L-730 cross reference NMB L-730 | |
| L-730 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | L-730 |
| D | 7 mm |
| d | 3 mm |
| B | 2 mm |
| C | 2 mm |
| L | 5,83 mm |
| L1 | 4,1 mm |
| r min. | 0,1 mm |
| Size (mm) | 3x7x2 |
| Width (mm) | 2 |
| Bearing number | L-730 |
| Bore Diameter (mm) | 3 |
| Outer Diameter (mm) | 7 |
| Basic dynamic load rating (C) | 0,384 kN |
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



L-730 PDF download