- Loyal
- L-625ZZ
L-625ZZ Bearing | Loyal
| L-625ZZ interchange NMB L-625ZZ | |
| L-625ZZ cross reference NMB L-625ZZ | |
| L-625ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | L-625ZZ |
| D | 6 mm |
| d | 2,5 mm |
| B | 2,6 mm |
| C | 2,6 mm |
| L | 5,23 mm |
| L1 | 3,8 mm |
| r min. | 0,08 mm |
| Size (mm) | 2.5x6x2.6 |
| Width (mm) | 2,6 |
| Bearing number | L-625ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 2,5 |
| Outer Diameter (mm) | 6 |
| Basic dynamic load rating (C) | 0,206 kN |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



L-625ZZ PDF download