- Loyal
- 100FC69510
100FC69510 Bearing | Loyal
| 100FC69510 interchange KOYO 100FC69510 | |
| 100FC69510 cross reference KOYO 100FC69510 | |
| 100FC69510 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 100FC69510 |
| d | 500 mm |
| D | 690 mm |
| B | 510 mm |
| C | 510 mm |
| Fw | 552 mm |
| r min. | 5 mm |
| Weight | 590 Kg |
| r1 min. | 5 mm |
| Size (mm) | 500x690x510 |
| Width (mm) | 510 |
| Bearing number | 100FC69510 |
| Bore Diameter (mm) | 500 |
| Outer Diameter (mm) | 690 |
| Basic dynamic load rating (C) | 9010 kN |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16



100FC69510 PDF download