- Loyal
- LG41.5=1
LG41.5=1 Bearing | Loyal
| LG41.5=1 interchange RHP LG41.5=1 | |
| LG41.5=1 cross reference RHP LG41.5=1 | |
| LG41.5=1 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | LG41.5=1 |
| D | 72 mm |
| d | 41,5 mm |
| B | 21 mm |
| Size (mm) | 41.5x72x21 |
| Width (mm) | 21 |
| Bearing number | LG41.5=1 |
| Bore Diameter (mm) | 41,5 |
| Outer Diameter (mm) | 72 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



LG41.5=1 PDF download