  • 100FC68405
100FC68405 Bearing | Loyal
100FC68405 interchange KOYO 100FC68405
100FC68405 cross reference KOYO 100FC68405
100FC68405 Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: 100FC68405
d 500 mm
D 680 mm
B 420 mm
C 405 mm
Cu 1610
Fw 550 mm
Cr 7180
C0r 17600
r(min) 5
r min. 5 mm
Weight 442 Kg
Da(max) 658
da(min) 522
r1(min) 5
r1 min. 5 mm