- Loyal
- 33026 A
33026 A Bearing | Loyal
| 33026 A interchange Loyal 33026 A | |
| 33026 A cross reference Loyal 33026 A | |
| 33026 A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 33026 A |
| D | 200 mm |
| d | 130 mm |
| T | 55 mm |
| B | 55 mm |
| C | 47 mm |
| a | 42,5 mm |
| Weight | 6,2685 Kg |
| Size (mm) | 130x200x55 |
| Width (mm) | 55 |
| Bearing number | 33026 A |
| Bore Diameter (mm) | 130 |
| Outer Diameter (mm) | 200 |
| (Grease) Lubrication Speed | 1700 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 390 kN |
| Basic static load rating (C0) | 705 kN |
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



33026 A PDF download