- Loyal
- 33024VC12
33024VC12 Bearing | Loyal
| 33024VC12 interchange SNR 33024VC12 | |
| 33024VC12 cross reference SNR 33024VC12 | |
| 33024VC12 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 33024VC12 |
| D | 180 mm |
| d | 120 mm |
| T | 48 mm |
| B | 48 mm |
| C | 38 mm |
| Size (mm) | 120x180x48 |
| Width (mm) | 48 |
| Bearing number | 33024VC12 |
| Bore Diameter (mm) | 120 |
| Outer Diameter (mm) | 180 |
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



33024VC12 PDF download