- Loyal
- 33024
33024 Bearing | Loyal
| 33024 interchange FBJ 33024 | |
| 33024 cross reference FBJ 33024 | |
| 33024 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 33024 |
| D | 180 mm |
| d | 120 mm |
| T | 48 mm |
| B | 48 mm |
| C | 38 mm |
| R | 2 mm |
| r | 2,5 mm |
| Weight | 4,55 Kg |
| Size (mm) | 120x180x48 |
| Width (mm) | 48 |
| Bearing number | 33024 |
| Bore Diameter (mm) | 120 |
| Outer Diameter (mm) | 180 |
| Basic dynamic load rating (C) | 310 kN |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000



33024 PDF download