- Loyal
- NAF 203517
NAF 203517 Bearing | Loyal
| NAF 203517 interchange JNS NAF 203517 | |
| NAF 203517 cross reference JNS NAF 203517 | |
| NAF 203517 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NAF 203517 |
| C | 17 mm |
| d | 20 mm |
| F | 25 mm |
| D | 35 mm |
| B | 17 mm |
| db | 29,5 mm |
| Db | 25,6 mm |
| Weight | 0,075 Kg |
| r min. | 0,3 mm |
| da max | 24 mm |
| da min. | 22 mm |
| Da max. | 33 mm |
| Size (mm) | 20x35x17 |
| Width (mm) | 17 |
| Bearing number | NAF 203517 |
| Bore Diameter (mm) | 20 |
| Outer Diameter (mm) | 35 |
| Basic dynamic load rating (C) | 17,3 kN |
| Basic static load rating (C0) | 26,6 kN |
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



NAF 203517 PDF download