- Loyal
- U497/U460L+COLLAR
U497/U460L+COLLAR Bearing | Loyal
| U497/U460L+COLLAR interchange Fersa U497/U460L+COLLAR | |
| U497/U460L+COLLAR cross reference Fersa U497/U460L+COLLAR | |
| U497/U460L+COLLAR Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | U497/U460L+COLLAR |
| D | 79,975 mm |
| d | 44,987 mm |
| T | 24 mm |
| B | 26 mm |
| C | 18,4 mm |
| Size (mm) | 44.987x79.975x24 |
| Width (mm) | 24 |
| Bearing number | U497/U460L+COLLAR |
| Bore Diameter (mm) | 44,987 |
| Outer Diameter (mm) | 79,975 |
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



U497/U460L+COLLAR PDF download