- Loyal
- U399/U365L+COLLAR
U399/U365L+COLLAR Bearing | Loyal
| U399/U365L+COLLAR interchange Fersa U399/U365L+COLLAR | |
| U399/U365L+COLLAR cross reference Fersa U399/U365L+COLLAR | |
| U399/U365L+COLLAR Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | U399/U365L+COLLAR |
| D | 79,967 mm |
| d | 39,688 mm |
| T | 19,395 mm |
| B | 22,098 mm |
| C | 15,265 mm |
| Size (mm) | 39.688x79.967x19.395 |
| Width (mm) | 19,395 |
| Bearing number | U399/U365L+COLLAR |
| Bore Diameter (mm) | 39,688 |
| Outer Diameter (mm) | 79,967 |
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4



U399/U365L+COLLAR PDF download