- Loyal
- U399/U365L
U399/U365L Bearing | Loyal
| U399/U365L interchange Fersa U399/U365L | |
| U399/U365L cross reference Fersa U399/U365L | |
| U399/U365L Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | U399/U365L |
| D | 79,967 mm |
| d | 39,688 mm |
| T | 19,395 mm |
| B | 22,098 mm |
| C | 15,265 mm |
| Size (mm) | 39.688x79.967x19.395 |
| Width (mm) | 19,395 |
| Bearing number | U399/U365L |
| Bore Diameter (mm) | 39,688 |
| Outer Diameter (mm) | 79,967 |
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



U399/U365L PDF download