- Loyal
- NAO 9x22x12 TN
NAO 9x22x12 TN Bearing | Loyal
| NAO 9x22x12 TN interchange NBS NAO 9x22x12 TN | |
| NAO 9x22x12 TN cross reference NBS NAO 9x22x12 TN | |
| NAO 9x22x12 TN Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NAO 9x22x12 TN |
| d | 9 mm |
| F | 12 mm |
| D | 22 mm |
| E | 18 mm |
| B | 12 mm |
| C | 12 mm |
| Weight | 0,022 Kg |
| Bearing number | NAO 9x22x12 TN |
| Bore Diameter (mm) | 9 |
| Outer Diameter (mm) | 18 |
| Basic dynamic load rating (C) | 9,5 kN |
| Basic static load rating (C0) | 9,4 kN |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000



NAO 9x22x12 TN PDF download