- Loyal
- NAO 6x17x10 TN
NAO 6x17x10 TN Bearing | Loyal
| NAO 6x17x10 TN interchange NBS NAO 6x17x10 TN | |
| NAO 6x17x10 TN cross reference NBS NAO 6x17x10 TN | |
| NAO 6x17x10 TN Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NAO 6x17x10 TN |
| d | 6 mm |
| F | 10 mm |
| D | 17 mm |
| E | 13 mm |
| B | 10 mm |
| C | 10 mm |
| Weight | 0,013 Kg |
| Bearing number | NAO 6x17x10 TN |
| Bore Diameter (mm) | 6 |
| Outer Diameter (mm) | 13 |
| Basic dynamic load rating (C) | 4,5 kN |
| Basic static load rating (C0) | 5,2 kN |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



NAO 6x17x10 TN PDF download