- Loyal
- MF137
MF137 Bearing | Loyal
| MF137 interchange ISO MF137 | |
| MF137 cross reference ISO MF137 | |
| MF137 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | MF137 |
| D | 13 mm |
| d | 7 mm |
| B | 3 mm |
| D1 | 14,2 mm |
| C1 | 0,6 mm |
| r min. | 0,2 mm |
| Size (mm) | 7x13x3 |
| Width (mm) | 3 |
| Bearing number | MF137 |
| Bore Diameter (mm) | 7 |
| Outer Diameter (mm) | 13 |
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



MF137 PDF download