- Loyal
- CBK-087
CBK-087 Bearing | Loyal
| CBK-087 interchange FLT CBK-087 | |
| CBK-087 cross reference FLT CBK-087 | |
| CBK-087 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CBK-087 |
| D | 45,237 mm |
| d | 19,05 mm |
| T | 16,637 mm |
| B | 15,494 mm |
| Size (mm) | 19.05x45.237x16.637 |
| Width (mm) | 16,637 |
| Bearing number | CBK-087 |
| Bore Diameter (mm) | 19,05 |
| Outer Diameter (mm) | 45,237 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16



CBK-087 PDF download