- Loyal
- AU0609-2LL/L588
AU0609-2LL/L588 Bearing | Loyal
| AU0609-2LL/L588 interchange NTN AU0609-2LL/L588 | |
| AU0609-2LL/L588 cross reference NTN AU0609-2LL/L588 | |
| AU0609-2LL/L588 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | AU0609-2LL/L588 |
| D | 58 mm |
| d | 28 mm |
| B | 44 mm |
| C | 44 mm |
| Size (mm) | 28x58x44 |
| Width (mm) | 44 |
| Bearing number | AU0609-2LL/L588 |
| Bore Diameter (mm) | 28 |
| Outer Diameter (mm) | 58 |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



AU0609-2LL/L588 PDF download