- Loyal
- CBK-323B
CBK-323B Bearing | Loyal
| CBK-323B interchange FLT CBK-323B | |
| CBK-323B cross reference FLT CBK-323B | |
| CBK-323B Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CBK-323B |
| D | 41 mm |
| d | 22 mm |
| T | 14,6 mm |
| B | 14,4 mm |
| Size (mm) | 22x41x14.6 |
| Width (mm) | 14,6 |
| Bearing number | CBK-323B |
| Bore Diameter (mm) | 22 |
| Outer Diameter (mm) | 41 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



CBK-323B PDF download