- Loyal
- CBK-262
CBK-262 Bearing | Loyal
| CBK-262 interchange FLT CBK-262 | |
| CBK-262 cross reference FLT CBK-262 | |
| CBK-262 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CBK-262 |
| D | 136,525 mm |
| d | 70 mm |
| T | 46,038 mm |
| B | 46,038 mm |
| Size (mm) | 70x136.525x46.038 |
| Width (mm) | 46,038 |
| Bearing number | CBK-262 |
| Bore Diameter (mm) | 70 |
| Outer Diameter (mm) | 136,525 |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16



CBK-262 PDF download