- Loyal
- CBK-260
CBK-260 Bearing | Loyal
| CBK-260 interchange FLT CBK-260 | |
| CBK-260 cross reference FLT CBK-260 | |
| CBK-260 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CBK-260 |
| D | 93 mm |
| d | 55 mm |
| B | 50,8 mm |
| Size (mm) | 55x93x50.8 |
| Width (mm) | 50,8 |
| Bearing number | CBK-260 |
| Bore Diameter (mm) | 55 |
| Outer Diameter (mm) | 93 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8



CBK-260 PDF download