- Loyal
- CBK-258
CBK-258 Bearing | Loyal
| CBK-258 interchange FLT CBK-258 | |
| CBK-258 cross reference FLT CBK-258 | |
| CBK-258 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CBK-258 |
| D | 52 mm |
| d | 23 mm |
| T | 14,26 mm |
| B | 15 mm |
| Size (mm) | 23x52x14.26 |
| Width (mm) | 14,26 |
| Bearing number | CBK-258 |
| Bore Diameter (mm) | 23 |
| Outer Diameter (mm) | 52 |
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16



CBK-258 PDF download