- Loyal
- CBK-257
CBK-257 Bearing | Loyal
| CBK-257 interchange FLT CBK-257 | |
| CBK-257 cross reference FLT CBK-257 | |
| CBK-257 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CBK-257 |
| D | 42 mm |
| d | 15 mm |
| T | 13,5 mm |
| B | 13 mm |
| Size (mm) | 15x42x13.5 |
| Width (mm) | 13,5 |
| Bearing number | CBK-257 |
| Bore Diameter (mm) | 15 |
| Outer Diameter (mm) | 42 |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8



CBK-257 PDF download