- Loyal
- CBK-200
CBK-200 Bearing | Loyal
| CBK-200 interchange FLT CBK-200 | |
| CBK-200 cross reference FLT CBK-200 | |
| CBK-200 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CBK-200 |
| D | 95 mm |
| d | 63,5 mm |
| T | 15,5 mm |
| B | 17 mm |
| Size (mm) | 63.5x95x15.5 |
| Width (mm) | 15,5 |
| Bearing number | CBK-200 |
| Bore Diameter (mm) | 63,5 |
| Outer Diameter (mm) | 95 |
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



CBK-200 PDF download