- Loyal
- CBK-173
CBK-173 Bearing | Loyal
| CBK-173 interchange FLT CBK-173 | |
| CBK-173 cross reference FLT CBK-173 | |
| CBK-173 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CBK-173 |
| D | 43 mm |
| d | 20 mm |
| T | 12 mm |
| B | 13,25 mm |
| Size (mm) | 20x43x12 |
| Width (mm) | 12 |
| Bearing number | CBK-173 |
| Bore Diameter (mm) | 20 |
| Outer Diameter (mm) | 43 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



CBK-173 PDF download