- Loyal
- CBK-170B
CBK-170B Bearing | Loyal
| CBK-170B interchange FLT CBK-170B | |
| CBK-170B cross reference FLT CBK-170B | |
| CBK-170B Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CBK-170B |
| D | 35 mm |
| d | 15 mm |
| T | 10,75 mm |
| B | 11 mm |
| Size (mm) | 15x35x10.75 |
| Width (mm) | 10,75 |
| Bearing number | CBK-170B |
| Bore Diameter (mm) | 15 |
| Outer Diameter (mm) | 35 |
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8



CBK-170B PDF download