- Loyal
- CBK-093
CBK-093 Bearing | Loyal
| CBK-093 interchange FLT CBK-093 | |
| CBK-093 cross reference FLT CBK-093 | |
| CBK-093 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CBK-093 |
| D | 76,2 mm |
| d | 33,338 mm |
| T | 28,575 mm |
| B | 29,37 mm |
| Size (mm) | 33.338x76.2x28.575 |
| Width (mm) | 28,575 |
| Bearing number | CBK-093 |
| Bore Diameter (mm) | 33,338 |
| Outer Diameter (mm) | 76,2 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



CBK-093 PDF download