- Loyal
- CBK-088
CBK-088 Bearing | Loyal
| CBK-088 interchange FLT CBK-088 | |
| CBK-088 cross reference FLT CBK-088 | |
| CBK-088 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CBK-088 |
| D | 59,131 mm |
| d | 31,75 mm |
| T | 16,764 mm |
| B | 15,875 mm |
| Size (mm) | 31.75x59.131x16.764 |
| Width (mm) | 16,764 |
| Bearing number | CBK-088 |
| Bore Diameter (mm) | 31,75 |
| Outer Diameter (mm) | 59,131 |
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



CBK-088 PDF download