- Loyal
- NU2220EG15
NU2220EG15 Bearing | Loyal
| NU2220EG15 interchange SNR NU2220EG15 | |
| NU2220EG15 cross reference SNR NU2220EG15 | |
| NU2220EG15 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU2220EG15 |
| D | 180,000 mm |
| d | 100,000 mm |
| B | 46,000 mm |
| C | 46,000 mm |
| Size (mm) | 100x180x46 |
| Width (mm) | 46,000 |
| Bearing number | NU2220EG15 |
| Bore Diameter (mm) | 100,000 |
| Outer Diameter (mm) | 180,000 |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



NU2220EG15 PDF download