- Loyal
- NU222
NU222 Bearing | Loyal
| NU222 interchange Loyal NU222 | |
| NU222 cross reference Loyal NU222 | |
| NU222 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU222 |
| D | 200 mm |
| d | 110 mm |
| B | 38 mm |
| C | 38 mm |
| Size (mm) | 110x200x38 |
| Width (mm) | 38 |
| Bearing number | NU222 |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 200 |
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2



NU222 PDF download