- Loyal
- CBK-393
CBK-393 Bearing | Loyal
| CBK-393 interchange FLT CBK-393 | |
| CBK-393 cross reference FLT CBK-393 | |
| CBK-393 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CBK-393 |
| D | 100 mm |
| d | 50,8 mm |
| T | 35 mm |
| B | 35 mm |
| Size (mm) | 50.8x100x35 |
| Width (mm) | 35 |
| Bearing number | CBK-393 |
| Bore Diameter (mm) | 50,8 |
| Outer Diameter (mm) | 100 |
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



CBK-393 PDF download