- Loyal
- CBK-351
CBK-351 Bearing | Loyal
| CBK-351 interchange FLT CBK-351 | |
| CBK-351 cross reference FLT CBK-351 | |
| CBK-351 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CBK-351 |
| D | 96,838 mm |
| d | 47,625 mm |
| T | 21,944 mm |
| B | 21 mm |
| Size (mm) | 47.625x96.838x21.944 |
| Width (mm) | 21,944 |
| Bearing number | CBK-351 |
| Bore Diameter (mm) | 47,625 |
| Outer Diameter (mm) | 96,838 |
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



CBK-351 PDF download